Darbo su SILKPLASTER tapetais instrukcija
-
Pagrindo paruošimas (visi kieti paviršiai, nauji ir seni)
1. Pašalinti nesukibusias tinko ar glaisto dalis ir atsilupusius dažus, paviršių nuvalyti ir nuplauti, didesnius nelygumus ir įtrūkimus užglaistyti ir išdžiovinti.
2. Paviršius, dengiamas skystais tapetais, kad būtų patogu dirbti, turi būti vienspalvis ir šiurkštus. Tam paviršių padengti neskiestu gruntu su kvarciniu smėliu. Visiems gyvenimo atvejams rekomenduojame Dekoral (Lenkija) firmos gruntą Gruntomal, įmaišius į jį smulkios frakcijos kvarcinio smėlio ( dvi-trys saujos kvarcinio smėlio 1 litrui grunto). Blokuojantis Gruntomal gruntas neleis džiūstantiems skystiems tapetams "ištraukti" iš sienos įvairių nešvarumų ir džiūvimas bus tolygesnis. OSB plokštes būtina padengti Gruntomal gruntu, kitaip skysti tapetai išdžius dėmėm. Naujus švarius paviršius galima gruntuoti ir paprastu statybiniu giluminiu gruntu vandens pagrindu su kvarciniu smėliu arba be jo.
3. Baltiems ir šviesiems skystiems tapetams pagrindas turi būti baltas, o tamsesniems atspalviams pageidautina būtų gruntą patonuoti. Tada, tapetus padengus netolygiai, kas dažnai būna nepatyrusiems meistrams, nesimatys netolygumų ar dėmių.Tapetų masės paruošimas
1. Silk Plaster skystų tapetų paruošimas uždėjimui iš esmės nesiskiria nuo kitų gamintojų skystų tapetų paruošimo. Skiedimui naudokite šiltą švarų vandenį. EAST , SOUTH ir ART DECOR rūšims reikės apie 4,5 ltr vandens, visoms kitoms - apie 6 ltr vandens vienai pakuotei. Pradžiai galima imti 1÷2 ltr mažiau vandens, o paskui įpilti daugiau, kol gausis reikalinga konsistencija (nei apysausė, nei per skysta).
2. Jei naudosite blizgučius, pirmiausia juos suberkite į vandenį. Atsargiai atidarykite maišą su danga, ranka permaišykite medžiagą maiše. Tada viską supilkite į indą su vandeniu. Kruopščiai išmaišykite masę rankomis. Iš indo išmaišytą masę sudėkite atgal į maišą ir palikite 12 valandų, kad išbrinktų.
3. Prieš tepant masę dar kartą gerai išmaišykite, rankomis perspausdami tarp pirštų, kad neliktų klijų gumulėlių. Ant sienos dėkite nedideliais gabalais ir plastikine glaistykle išlyginkite. Tam, kad siena atrodytų idealiai lygi, po 1-2 valandų sušlapinta plastikine glaistykle išlyginkite visą sieną.
4. Kambario temperatūra turi būti ne žemesnė nei +15 laipsnių, bei vidutinis drėgnumas. Dangos džiūvimo laikas apie 48 val., priklausomai nuo patalpos temperatūros ir drėgnumo.Tapetų užtepimas ant norimo pagrindo
1. Sienas dengti tapetais galima tik po 24 val. nuo gruntavimo.
2. Pradėjus atskirą plokštumą, reikėtų ją ir užbaigti. Kitaip net ir sudrėkinus tapetų kraštą, sunku tęsti darbą, kad nesimatytų sujungimo. Todėl iš anksto apskaičiuokite ir susimaišykite pakankamai tapetų masės darbui pradėti ir baigti. Jei lieka nepanaudotos tapetų masės, paskirstykite plonu sluoksniu ant neįgeriančio paviršiaus (plėvelės,stiklo, plastiko), išdžiovinkite, susmulkinkite ir sudėję į maišelį pasilikite atsargai.
3. Masės panaudojimo laikas – 24 val. nuo paruošimo momento. Kambario temperatūra turi būti ne žemesnė nei +15 laipsnių, bei vidutinis drėgnumas.
4. Skysti tapetai dengiami plastikine mentele arba purškiami kompresoriumi ir po to išlyginami.
5. Mentelė laikoma lygiagrečiai sienai, lengvai pakėlus iš vienos pusės. Tapetų masė paskirstoma ant sienos mentelės centrine dalimi. Tapetų storis ant padengto jais paviršiaus turėtų būti 2-3 mm.
6. Skystais tapetais dengti pradedama išilgai lubų kraštų; durų bei langų kampuose masė užtepama nuo sienos krašto.
7. Po tapetų užtepimo ant pagrindo, reikia pasirūpinti, kad patalpoje vyktų oro cirkuliacija, traukianti drėgmę iš patalpos. Oro cirkuliacijai pagerinti siūlome patalpoje naudoti ventiliatorių, laikas nuo laiko praverti langus. Jeigu lauke šilta - langus palikti atidarytus.
8. Tapetai visiškai išdžiūsta per keletą dienų, kartais gali prireikti ir savaitės. Pirmas 8 val. po užtepimo ant pagrindo, tapetai yra lengvai koreguojami. T.y. pradėjus tapetams džiūti, kai paviršius pradeda kietėti, lengvais drėgnos plastikinės mentelės judesiais galite užlyginti po skystų tapetų padengimo likusius nelygumus. Tik padengus minkštą paviršių dažnai būna sunku visiškai išlyginti.